Budleja Dávidova Empire Blue

5,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 5,90 €
Cena bez DPH 4,92 €
Na sklade
Budleja Dávidova Empire Blue. Buddleja davidii Empire Blue.
Výška rastliny: 40-60cm.
Kontajner: 1.5L.
 Späť na: Budleja

Budleja Dávidova Empire Blue

Budleja Dávidova Empire Blue je atraktívna budleja so sýto fialovými kvetmi a oranžovým okom. Jednotlivé rúrkovité kvety sú usporiadané v hustých latách tvaru pretiahnutých homolí a nádherne voňajú. Kvetenstvo môže pripomínať aj orgován, preto sa niekedy prezýva tiež letný orgován, aj keď toto meno je zavádzajúce, pretože sa používa pre lagerstroemiu.

Opadavé listy Budleja Dávidovej Empire Blue sú kopijovité, matné, jemne chĺpkaté, šedo zelené až ľahko modrozelené. Krík Budleja Dávidova Empire Blue rastie vzpriamene a husto, napriek tomu ho odporúčame každý rok na jar zastrihnúť na pevnú kostru alebo vykonať spätný rez, ktorým odstránime až 80% minuloročných vetví a to v čase, keď sa začnú nalievať púčiky. Obráža spoľahlivo a rýchlo a takto zmladená bude pekne olistená a bohatá.

Budleja Dávidova Empire Blue nie je náročná na pestovanie. Potrebuje vysadiť na plné slnko do veľmi živnej, priepustnej, dobre odvodnenej zeme, pretože v mokre by mohla v zime zhniť. Mrazuvzdorná je do cca -27 °C, ale v teplejších oblastiach prospieva lepšie. Do chladnejších regiónov vysádzajte už staršie rastliny s vyzretým drevom.

Buddleja davidii Empire Blue