Cezmína altaclerentská Golden King

15,20 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 15,20 €
Cena bez DPH 12,67 €
Na sklade
ID tovaru: 92
Cezmína altaclerentská Golden King. Ilex altaclerensis Golden King.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Cezmína

Cezmína altaclerentská Golden King

Správne Vianoce sa nezaobídu bez cezmíny - určite ju nájdete aspoň vo vzore na obruse alebo na vianočnom pozdrave. Predovšetkým v Anglicku symbolizujú vždyzelené konáriky, ktoré majú plody i v zime, pokračovanie života počas chladného ročného obdobia. Aj vtáky, ktoré majú v zasneženej krajine núdzu o potravu, sú za červené plody cezmíne vďačné. 

Ilex altaclerensis Golden King

Vyskytuje sa predovšetkým v poraste svetlých listnatých a zmiešaných lesov, v západnej a strednej Európe a v horských oblastiach Stredomoria, do nadmorskej výšky 1400 m n m. Listy sú oválne až okrúhle a takmer postrádajú ostne, typické pre cezmíny. Jedná sa o samičiu rastlinu, ktorá môže pri opelení niesť krásne, sýto červené plody, pokiaľ je blízko nejaká samčia cezmína.

Vyhovuje jej akákoľvek mierne vlhká pôda, najradšej mierne kyslá. V našich podmienkach zriedkakedy presiahne 2 metre. Táto odroda ako jedna z mála výborne znáša zimné slnko aj silný mráz. Na jar staré listy nahradí novými, ktoré budú opäť krásne a zdravé. Plne mrazuvzdorná do -27 °C.