Cezmína ostrolistá Argenteomarginata

15,34 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 15,34 €
Cena bez DPH 12,78 €
Na sklade
ID tovaru: 576
Cezmína ostrolistá Argenteomarginata. Ilex aquifolium Argentea Marginata.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Cezmína

Cezmína ostrolistá Argenteomarginata

Pestrolistá cezmína Argentea Marginata je veľmi nápadnou ozdobou každej záhrady. Jej neopadavé, ostro zúbkaté listy sú odvodené od základného druhu cezmíny ostrolistej, sú temne zelené uprostred a bohato lemované krémovo bielou farbou. Mladé listy sú atraktívne purpurové. Majú vysoký lesk, ako keď celú rastlinu polejete cukrovou vodou. Jedná sa o samičie odrody, ktoré pri opelení samčou rastlinou rastúcou v dosahu doletu včiel tvoria bohatú nádielku žiarivo červených nejedlých plodov.

Rastie bujne a akonáhle zakorení, možno ju ľahko strihať a akokoľvek tvarovať - ​​ľahko vymodelujete požadovaný tvar. Jarný strih v marci až apríli je vhodný na podporu rastu, letný – do konca júla – je tvarovací. Vetvičky sú svetlo žlté. Nestrihané rastliny môžu dorásť úctyhodných rozmerov a časom postrádajú listy vo vnútri kríka, kam sa slnko nedostane.

Ilex aquifolium Argentea Marginata

Cezmíny pestujte na plnom slnku alebo v polotieni, porastú aj v tieni, ale stratia tam svoj tvar. Potrebujú kyslú až neutrálnu, ľahkú a priepustnú, veľmi živnú zem (najmä plodiace odrody), ktorá bude dobre odvodnená, ale zostane vlhká – nemajú rady dlhodobé vyschnutie. Hnojenie je v chudobnejších pôdach dôležité a ešte lepšie je pri výsadbe použiť mykorrhizné huby. Pred zimou a počas nej, pokiaľ nemrzne a nie je zamrznutá zem, zalievajte. Argentea Marginata je bezproblémová do -25 ° C a znáša aj krátkodobé výkyvy o pár stupňov nižšie.