Cezmína modrá Little Rascal

15,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 15,90 €
Cena bez DPH 13,25 €
Na sklade
ID tovaru: 663
Cezmína modrá Little Rascal. Ilex meserveae Little Rascal.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 2L.
 Späť na: Cezmína

Cezmína modrá Little Rascal

Little Rascal je zakrpatená, kompaktná modrá cesmína s veľmi lesklými neopadavými listami, ktoré sú cca.3cm dlhé, husto posiate pozdĺž vetvičiek, stredne zelené vo vnútri kríka as vínovo bronzovým prelivom na oslnených partiách. Sú nápadne zvlnené, čím ker nadobúda na objeme a plasticite, ich kraje sú zúbkaté, ale nie sú ostré (nie sú ostnité). Vetvičky sú pevné, silné, sýto vínové až červenohnedé. Jedná sa o samčiu odrodu, ktorá pomôže opeľovať všetky modré cezmíny i mnoho ostatných samičích cezmín, ktoré potrebujú samčí peľ pre tvorbu plodov.

Rastie pomaly a husto, nie je potrebné strihať. Napriek tomu ju môžete akokoľvek tvarovať od jari do polovice leta, iba neodporúčame rezať do staršieho dreva. Tieto cezmíny získali svoj prívlastok „modrej“ vďaka farbe olistenia základného druhu, ktorý je tmavo zelený s nádychom do modra. Druhové meno meserveae dostali podľa mena ich šľachtiteľky Kathleen Meserve z Long Islandu v New Yorku, ktorá v päťdesiatych rokoch minulého storočia, doslova na okennom parapete jej kuchyne, skrížila ilex rugosa a ilex aquifolium, aby získala rastlinu nielen krásnu, ale aj veľmi mrazu .

Ilex meserveae Little Rascal

Little Rascal je úplne nenáročný na starostlivosť, pokiaľ mu zaistíte mierne kyslú pôdu, ktorú v prvých rokoch nenecháte vyschnúť, aby rastlina mohla dobre zakoreniť. Ďalšou výhodou tohto vždyzeleného kríka je, že mu nevadí ani skutočne silný mráz a aj v zime zostáva nápadne vyfarbený. U tejto odrody zatiaľ nebola otestovaná hraničná mrazuvzdornosť, ale šľachtiteľ udáva rovnakú ako u jeho predchodcu, teda -34 °C. Rastlinu môžete pestovať aj vo väčšom vonkajšom kontajneri.