Vavrínovec lekársky Etna na kmienku

98,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 98,50 €
Cena bez DPH 82,08 €
Na sklade
ID tovaru: 85
Vavrínovec lekársky Etna na kmienku. Prunus laurocerasus Etna.
Výška: 120-140cm.
Kontajner: 12L.
 Späť na: Vavrínovec

Vavrínovec lekársky Etna na kmienku

Vavrínovec je vždyzelený ker, ktorého listy pripomínajú listy vavrínu (teda bobkového listu) a plody zasa miniatúrne višne alebo čerešne. Odtiaľ pochádza jeho rodový názov. Koncom jari si však vavrínovec nemôžete zameniť so žiadnou inou drevinou: vtedy sa ker zaodeje do bielych kvetov akoby sviec, ktoré už z diaľky prezrádza nápadná vôňa. 

Typickým znakom vavrínovca je, že ak rozmrvíte tuhé, kožovité, na okrajoch mierne podvinuté listy medzi prstami, zacítite jemnú arómu horkých mandlí.

Prunus laurocerasus Etna

Divo rastie v južnej Európe a Malej Ázii na tienistých svahoch a vo svetlých listnatých lesoch. U nás je vysádzaný ako okrasná drevina.

Vavrínovec lekársky Etna je široko rozložitý ker, vysoký 1 až 5 metrov, na prirodzených stanovištiach často aj ako nízky strom.

Tento vždyzelený ker bol vyšľachtený do mnohých odrôd, ktoré sa pestujú v parkoch a záhradách, či už jednotlivo alebo v živých plotoch. V niektorých oblastiach Turecka sa určité odrody vavrínovca pestujú kvôli plodom a z nich sa pripravuje lekvár alebo želé.