Flox metlinatý

8,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 8,90 €
Cena bez DPH 7,42 €
Na sklade
ID tovaru: 805
Flox metlinatý. Phlox paniculata.
Výška rastliny: 30-40cm.
V kvetináči.
 Späť na: Flox

Flox metlinatý

Flox metlinatý je nenáročná mrazuvzdorná trvalka, kvitne celé leto a má množstvo odrôd s jednofarebnými bielymi, ružovými až červenými kvetmi alebo kvetmi s výrazným tmavším očkom. Krásne vonia. Dobre rastie v polotieni, na pôdach stredne ťažkých, dobre zásobených živinami. Horšie znáša suché piesočnaté stanovištia.

Floxy sú tradičné trvalky slovenských záhrad. Nenáročné, dlho kvitnúce a zaujímavo voňavé. Hlavne za letných večerov okolo seba rozsievajú zvláštne korenistú vôňu. Táto trvalka je obľúbená snáď po celej Európe a v Anglicku.

Jedná sa o odrodu s voňavými kvetmi. Môže dosahovať až 25 kvetov. Flox metlinatý rastie vzpriamene do výšky okolo 40-80cm.

Floxy sú veľmi odolné trvalky s pevnými stonkami a stredne zelenými, kopijovitými listami najmä v spodnej časti stoniek. Kvitnú od začiatku leta do konca prázdnin a ranne jesenné kvitnutie možno podporiť ostrihaním odkvitnutých hláv po hlavnej vlne kvetov.

Pestovanie nie je náročné. Majú rady bežnú záhonové pôdu, dostatok živín, ale aj bez hnojenia budú bohato kvitnúť. Sú dlhoveké a na záhrade vydrží, kým ich nevykopete. Ideálne na slnečný záhon, ale kvitne aj v polotieni. Mrazuvzdorný do cca -34 °C.

Phlox paniculata