Budleja Dávidova Lochinch

4,99 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 4,99 €
Cena bez DPH 4,16 €
Na sklade
Budleja Dávidova Lochinch. Buddleja davidii Lochinch.
Výška rastliny: 40-60cm.
Kontajner: 1.5L.
 Späť na: Budleja

Budleja Dávidova Lochinch

Budeja Dávidova Lochinch je hybridná odroda motýlieho kríka, ktorá je na svete už približne od roku 1940. Pochádza zo záhrad škótskeho zámku Lochinch, kde bol nájdený ako náhodná mutácia vzniknutá najskôr samovoľným krížením známeho buddleja davidii a čínskeho druhu buddleja fallowiana.

Budleja Lochinch nesie asi 25cm dlhé a veľmi voňavé kvetenstvo zložené zo orgovánovo fialovo ružových až svetlo levanduľovo fialových kvetov s tmavo oranžovým hrdlom, čo ponúka pomerne unikátny dvojfarebný efekt. Kvetenstvá sú o kúsok menšie ako na veľkých krovitých odrodách, ale je ich rovnako veľa a rovnako ako väčší príbuzní aj táto budleja láka motýle, preto sa jej hovorí motýlí ker. Kvitne od konca júna do septembra, kým je dostatok slnka a tepla.

Opadavé listy sú kopijovité, matné, jemne chĺpkaté, šedo zelené až ľahko striebristo srienisté, čo je veľmi výrazné pred rozkvetom, pretože aj púčiky sú striebristé. Rastie stredne rýchlo do výšky a šírky okolo dvoch metrov. Stredné vetvy sú pekne vzpriamené, bočné ľahko prepadajú.

Budeja Dávidova Lochinch nie je náročná na pestovanie. Potrebuje vysadiť na plné slnko do veľmi živnej, priepustnej, dobre odvodnenej zeme, pretože v mokre by mohla v zime zhniť. Zjari ju ostrihajte spätným rezom – ponechajte približne 10-30cm minuloročných vetiev. Budeja Dávidova Lochinch je spoľahlivo mrazuvzdorná do cca -23 °C.

Buddleja davidii Lochinch