Tavoľník japonský Anthony Waterer

3,60 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 3,60 €
Cena bez DPH 3,00 €
Na sklade
ID tovaru: 562
Tavoľník japonský Anthony Waterer. Spiraea bumalda Anthony Waterer.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 1L.
 Späť na: Tavoľník

Tavoľník japonský Anthony Waterer

Tavoľníky sú časté kríky slovenských záhrad a známe dreviny našich parkov a násypov ciest. Na verejných priestranstvách sa väčšinou stretnete s tými lacnejšími, skôr burinovými druhmi. Avšak aj takto obyčajná a bežná rastlina dokáže byť veľmi pekná, pokiaľ sa o ňu staráte a umiestnite ju tak, aby vynikla a zároveň nepôsobila monokultúrne, ako tomu v mestských výsadbách a bohužiaľ často aj lacných projektoch záhrad rodinných domov býva.

Anthony Waterer je jedna z tých krajších odrôd japonského tavoľníka. Vyznačuje sa bohatým kvitnutím, ktoré začína už v polovici júna a pokračuje do konca prázdnin. Kvety sú výrazne až neónovo tmavoružové, usporiadané vo vrcholových chocholíkoch. Pokiaľ si dáte tú prácu a raz týždenne odstriháte odkvitnuté kvetenstvo, bude vám ker kvitnúť až do septembra a bude neustále pekný a čistý bez tmavo hnedých semenníkov. Rastie vzpriamene do výšky okolo 1,5 metra, ale bežne sa strihá a tvaruje, aby bol hustejší a menší. Opadavé listy sú podlhovasto kopijovité, sýto zelené, pri krajoch plytko pílkovité a pri pučaní s bronzovým nádychom.

Krík sa vie sám rozširovať koreňovými podzemkami. Strih robte na jar, buď ho môžete tvarovať, alebo vykonávať spätný rez, kedy odstránite až 2/3 dĺžky minuloročných vetiev, čím podporíte bujné pučanie mladých, zdravých vetiev. Tavoľník nie je náročný na pôdny typ, ale na množstvo živín v pôde reaguje bohatším kvitnutím a sýtejšou farbou listov. Lepšie sa mu darí v mierne kyslých pôdach a pre bohaté kvitnutie ho pestujte na plnom slnku. S trochou starostlivosti si môžete vypestovať naozaj veľmi pekný ker, ktorý kvitne veľmi dlho. Je mrazuvzdorný do min. -34°C a môžete ho bez obáv umiestniť aj do vonkajších kontajnerov.

Spiraea bumalda Anthony Waterer