Tavoľník japonský Crispa

3,60 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 3,60 €
Cena bez DPH 3,00 €
Na sklade
ID tovaru: 101
Tavoľník japonský Crispa. Spiraea japonica Crispa.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 1L.
 Späť na: Tavoľník

Tavoľník japonský Crispa

Jeden z najkrajších tavoľníkov u nás. Drobné kvety sú usporiadané v bohatú latu žiarivo ružovo-purpurovej farby. Kvitne neúnavne od polovice leta až do jesene, v teplých a slnečných dňoch septembra a októbra ešte nasadzuje nové puky. Listy sú sýto zelené, lesklé, nápadne zúbkaté a mierne pokrútené. Konce listov a nové prírastky majú červenkastý nádych.

Dorastá ako veľmi hustý krík cca. 60cm na výšku a maximálne 1 meter do šírky. Možno ho strihať na jar, ale rastie veľmi kompaktne, takže rez nie je nutný. Má rád plno slnka a mierne vlhko, aby ukázal čo najviac kvetov a zdravé listy. Znáša akúkoľvek bežnú záhradnú zem. Úplne mrazuvzdorný.

Spiraea japonica Crispa

Kvitne dlho od mája do júna bielymi kvetmi. Je zaujímavý najmä v čase kvitnutia, kedy ker zdobí množstvo kvetov, ktoré vytvárajú priam vodopády. Je hustý a košatý. Vhodný do skupinových výsadieb, pre kvitnúce živé ploty, vidiecke i moderné záhrady. Je mrazuvzdorný. Prerezávajú sa staršie konáre po odkvitnutí, tzv. zmladzovací rez, inak koncom februára, začiatkom marca, keď nemrzne.