Tavoľník japonský Golden Princess

2,99 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 2,99 €
Cena bez DPH 2,49 €
Na sklade
ID tovaru: 101
Tavoľník japonský Golden Princess. Spiraea japonica Golden Princess.
Výška rastliny: 30-40cm.
Kontajner: 1L.
 Späť na: Tavoľník

Tavoľník japonský Golden Princess

Rastlina pochádza z čeľade Spiraeaceae – tavoľníkovitej a rodu Spiraea. Do výšky 40-60cm a vytvára kompaktný, guľovitý ker. Tento nízky opadavý krík veľmi pomaly rastie. Listy sú drobné, jednoduché s pílovitým okrajom, zlatožltej farby. Na jeseň sa farbí do oranžova. Drobné ružové kvety sú zložené do plochých kvetenstiev a vykvitajú v júni až júli.

Pre dobré nakvitanie je vhodné tento tavoľník strihať 2x ročne. Najskôr v predjarí ešte pred rašením a druhýkrát tesne po odkvitnutí, kedy znovu obrazí a remontuje. Rastlina preferuje slnečné stanovište, ale znesie aj polotieň. Preferuje bežné, dobre priepustné, mierne vlhké pôdy. Je mrazuvzdorná. Hodí sa do skaliek, trvalkových záhonov, do skupinových výsadieb či nízkych živých plotov.

Spiraea japonica Golden Princess

Kvitne dlho od mája do júna bielymi kvetmi. Je zaujímavý najmä v čase kvitnutia, kedy ker zdobí množstvo kvetov, ktoré vytvárajú priam vodopády. Je hustý a košatý. Vhodný do skupinových výsadieb, pre kvitnúce živé ploty, vidiecke i moderné záhrady. Je mrazuvzdorný. Prerezávajú sa staršie konáre po odkvitnutí, tzv. zmladzovací rez, inak koncom februára, začiatkom marca, keď nemrzne.