Asimina trojlaločná 60-80cm

59,50 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 59,50 €
Cena bez DPH 49,58 €
Na sklade
ID tovaru: 833
Asimina trojlaločná. Asimina triloba.
Výška rastliny: 60-80cm.
Kvetináč: 5L.
 Späť na: Asimina

Asimina trojlaločná

Domovom Asiminy je Severná Amerika. Môže rásť v našich klimatických podmienkach. Asimina je opadavý ker alebo menší strom dorastajúci do výšky 3 až 5 metrov. Veľké celistvo okrajové listy dlhé až 30cm a široké okolo 10cm majú sýto zelenú farbu a krátku stopku. Vytvára červeno-fialové kvety a následne žlto-zelené plody. Plody sa tvarom aj veľkosťou podobajú na mango a môžu dosahovať hmotnosť až 400g. Obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov - najmä vápnik a železo. Svojou exotickou chuťou pripomínajú zmes jahôd, banánu a ananásu. Dozreté plody sa konzumujú v surovom stave. Na strome plody dozrievajú postupne a v čase zrelosti voňajú ako banán.

V našich podmienkach sa odporúča pestovanie v teplejších vinárskych oblastiach. Pre mladé rastlinky vyberte polotieň, staršie ocenia skôr plné slnko, ktoré je nevyhnutné na dozretie plodov. Pôda by mala byť priepustná, výživná, neutrálna až mierne kyslá. Prvý rok je vhodné rastline dopriať častejšiu zálievku, len pozor na prílišné premokrenie pôdy.

Táto rastlina má veľmi dobré predpoklady pre pestovanie v našich podmienkach. Má dlhé obdobie vegetačného kľudu pri vysokej mrazuvzdornosti do -28 °C.

Asimina triloba