Asimina trojlaločná Sunflower 100-120cm

95,90 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 95,90 €
Cena bez DPH 79,92 €
Na sklade
ID tovaru: 833
Asimina trojlaločná Sunflower. Asimina triloba Sunflover.
Výška rastliny: 100-120cm.
Kvetináč: 9L.
 Späť na: Asimina

Asimina trojlaločná Sunflower

Asimina je strom či viackmenný ker pôvodom z východu USA, ktorý je u nás dostatočne mrazuvzdorný a pestuje sa ako pre estetickú hodnotu vďaka exotickým kvetom, veľkým listom a peknej stavbe koruny, tak aj pre plody, ktoré dozrievajú ako jedno z posledných druhov ovocia nášho klímy. Asimina kvitne na holom dreve temne vínovými kvetmi so šiestimi okvetnými platcami na prelome mája a júna. Potom nastupujú veľké, až 30cm dlhé, podlhovasto obvajcovité listy stredne zelenej farby, ktoré sa na jeseň farbia do sýto žltej. Práve tieto veľké listy ho často predurčujú na výsadby do kompozícií imitujúcich trópy či dažďový prales. Mladá koruna máva perfektne symetrický tvar pripomínajúci sedemramenný svietnik. U nás dorastá okolo 3 až 4 metrov, vo svojej domovine a v teplejších krajoch môže byť až dvojnásobný.

Pre vyznávačov netradičných druhov ovocia sú však najlákavejšie plody. Má stredné 225 g vážiace, žlto–zelené plody, ktoré dozrievajú koncom septembra, začiatkom októbra. Jej plody majú málo zrniek, žltú dužinu, ktorá je veľmi chutná. Sú naozaj zvláštne-vyzerajú ako macaté minibanány s dĺžkou 10-20cm, vyrastajú po dvoch až po troch, ich šedo zelená šupka je dlho tuhá a v okamihu dozretia zosvetlí a začnú sa tvoriť tmavé škvrny a plod začína voňať, čo je neklamný signál k okamžitému zberu. Chuť je unikátna, najčastejšie sa pripodobňuje k zmesi banánu a manga, ale každý cíti niečo iné.  Ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínov a živín, viac ako jabľko, hruška, broskyňa a hrozno spolu.

Asimina triloba Sunflover

Opeľovanie vykonávajú včely alebo vietor, ale vo vynímočných prípadoch je možné  ju opeliť aj so štetcom. Má rada slnečné stanovište, ale lepšie sa jej darí na polotienistom mieste. Pokiaľ ju môžte zasadiť len na slnečné stanovište, tak mladé listy chránime od priameho slnečného lúča. Paw-Paw má rada hlbokú,na živiny bohatú, vodupriepustnú, dobre zalievanú pôdu. Perfektne znáša zimu.