Metasekvoja je prehistorický ihličnatý strom, známy iba z fosílií, bol objavený v základoch chrámu v Číne v roku 1941. Tento impozantný strom vo svojej základnej forme rastie rýchlo a ľahko sa množí. Táto krásavica - áno, metasekvoja je ona - s mäkkým ihličím sa často zamieňa s tisovcom, pretože obaja sú opadavé ihličnany s až podozrivo podobným výzorom ihlíc. Farba je šťavnato zelená od jari do konca leta a na jeseň, pred opadaním, sa mení do sýto žltej až hrdzavo medenej. Jedná sa o veľmi úzko kužeľovitý strom s mohutným terminálom, ktorého borka je snáď ešte krajšia ako sýto zelené ihličie - je nápadne vláknitá až vrásnená, svetlo hnedošedá, starším kmeňom sa odlupujú väčšie pruhy a obnažuje sa hladšia, červenohnedá.

Je to rýchlo rastúci, úzko kužeľovitý ihličnatý strom, ktorému sa najlepšie darí vo vlhkej, dobre priepustnej pôde. Ihlice metasekvoje sú v lete bledozelené, na jeseň sa sfarbujú do oranžova. Listy sú ihlicovité - v zime ihlice aj konáriky opadávajú. Blízky príbuzný tohto druhu je Taxodium.

 

Metasekvoja

metasekvoja čínska hamlets broom, metasequoia glyptostroboides hamlets broom, metasekvoja, metasekvoja čínska, metasekvoja hamlets broommetasekvoja čínska hamlets broom, metasequoia glyptostroboides hamlets broom, metasekvoja, metasekvoja čínska, metasekvoja hamlets broom
41,64 €
metasekvoja čínska, metasequoia glyptostroboides, metasekvoja, metaseqquoia
169,50 €