Orgován je obľúbený aj preto, že každoročne bohato kvitne, a to bez potreby špecifickej starostlivosti. Odoláva mrazom, vetru aj slnku. Súkvetia orgovánu, ktoré sú najčastejšie fialové, ružové či biele, nádherne a prenikavo voňajú. Vďaka tomuto je ker v čase kvitnutia neprehliadnuteľný široko-ďaleko. Súkvetia sú často mohutné, lákajú nielen užitočný hmyz, ale aj okoloidúcich na odrezanie a vloženie do váz.

Orgovány prosperujú na slnečných, čiastočne aj polotienistých miestach s priepustnou, úrodnou a primerane vlhkou pôdou, ktorá by ideálne mala obsahovať vápnik. Po dobrom zakorenení znesie ker aj viac sucha. 

Orgován môžeme pestovať v tvare kríka alebo atraktívneho stromčeka, pričom je potrebný pravidelnejší rez kvôli udržaniu takejto formy.

Hoci najkrajší je práve v čase kvitnutia, teda koncom apríla a v máji, poteší aj neskôr, v lete, keď bohato olistené kry poskytujú príjemný tieň. 

Orgován

orgován meyerov palibin. orgován palibin, orgovány, orgovan, orgovany, orgovan meyerovorgován meyerov palibin. orgován palibin, orgovány, orgovan, orgovany, orgovan meyerov
10,80 €
orgován belle de nancy, orgován belle de nancy, orgovány, orgovan, orgovany, orgovan belle de nancyorgován belle de nancy, orgován belle de nancy, orgovány, orgovan, orgovany, orgovan belle de nancy
18,00 €