Karagana pochádza zo sibírskych pustatín, preto neprekvapí, že je to jedna z najodolnejších rastlín. Síce odoláva mrazom až do –45 °C, ale výborne sa vyrovnáva aj s nedostatkom vlahy počas dlhodobého sucha a so znečisteným mestským prostredím. Je to typický zástupca bezúdržbovej a zároveň krásnej opadavej dreviny. Pestuje sa v tvare kra alebo stromčeka. Od mája do júna karagana kvitne malými žltými kvetmi s motýľovitou korunkou okvetných lístkov. Plodom sú struky.

Z odrôd je zaujímavá napríklad Pendula navrúbľovaná na kmienok s pekným dáždnikovitým tvarom koruny, či Walker, ktorej výhonky rastú previsnuto. Má veľmi jemné, úzko strihané svetlozelené listy.

Rastie v chudobnej pôde a na miestach vystavených vetru, kde by sotvačo iné prežilo. Karagana má rada štandardnú záhradnú pôdu. Darí sa jej na slnku alebo v polotieni. Rez nie je potrebný.

Karagana

karagana stromovitá pendula, previsnutá, caragana arborescens pendula, karagana, karagana stromovitá, caragana, čimišníkkaragana stromovitá pendula, previsnutá, caragana arborescens pendula, karagana, karagana stromovitá, caragana, čimišník, karagana na kmienku
49,50 €
karagana arborescens walker. caragana arborescens walker, karagana, karagana walkerkaragana arborescens walker. caragana arborescens walker, karagana, karagana walker
52,80 €